» » Продадут ли в Березнегуватом районе сигареты несовершеннолетнему?

Продадут ли в Березнегуватом районе сигареты несовершеннолетнему?

Категория: Березнеговатский район / Общество
Продадут ли в Березнегуватом районе сигареты несовершеннолетнему?
Є в районній раді постійна комісія, що опікується питаннями охорони здоров’я, материнства, дитинства, освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту, яку очолює депутат районної ради Г.Д. Рудчик. Минулого тижня зібралися депутати, члени цієї комісії на засідання. І питання, треба вам сказати, були як на підбір – важливі, непрості й пов’язані одне з одним.

Розпочали з освіти. Як діє в районі Програма «Вчитель» інформувала в.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації С.С. Попович: навчальні заклади району забезпечені педагогічними працівниками на 99,3%, це 284 педагоги. В цьому навчальному році постало питання нестачі вчителів для сільських шкіл. Особливо потрібні викладачі з математики, фізики та англійської мови. За словами доповідача, залишається актуальною проблема вікового складу педагогічних кадрів, серед працюючих вчителів району 16% мають пенсійний вік. Окрім того, деякі вчителі викладають два і більше предмети. Це аж ніяк не покращує рівень освітніх послуг. У 2016 році до роботи приступило 12 молодих фахівців. Але по району цьогоріч десятеро педагогів звільнилися, переважно, за власним бажанням.
Потрібно зацікавити молодих спеціалістів, перш за все, житлом, підвищити престижність вчительської праці – тоді молоді спеціалісти після закінчення вузу не боятимуться їхати працювати в сільську школу. Цю думку підтримали члени комісії під час обговорення. В рекомендаціях, зокрема, вказано: « рекомендувати селищній, сільським радам вирішувати питання забезпечення житлом молодих спеціалістів-педагогів».

Заманити молодь у село – завдання не з простих. Окрім гідної зарплатні, затишного помешкання і нормальних побутових умов молодій людині ще й десь потрібно провести з користю й цікаво вільний час. Одним із основних факторів, які характеризують комфортність проживання, є доступність спортивної інфраструктури. Тож від справ освітянських на засіданні перейшли до спортивних. Точніше, слухали інформацію головного спеціаліста відділу культури, молоді і спорту райдержадміністрації В.М. Дорофєєва про те, як на Березнегуватщині розвивається спорт і фізична культура.

Особливу увагу під час обговорення цього питання голова районної ради Р.О. Богуш звернула на важливість облаштування у кожному селі спортивного майданчика чи стадіону, тобто повинна діяти Програма «Спортивний майданчик». Адже саме це є однією із головних умов розвитку сільського спорту. Наголошувалось ще й на важливості співпраці з селищною та сільськими радами щодо підтримки й розвитку фізичної культури. Пропаганда здорового способу життя, залучення сільських громад, зокрема дітей і молоді до змістовного дозвілля є надзвичайно потрібною справою.

Це дієвий засіб відволікти підростаюче покоління від небажаного впливу вулиці, кафе, барів, від надмірної прив’язаності до комп’ютерів та задіяти його фізичну активність на користь громаді. В кінцевому результаті спорт - це здоров’я нації, а значить - її майбутнє. До речі, в рекомендаціях, серед іншого, записано:»…провести в 2017 році чемпіонат Березнегуватського району з футболу за участю команд від всіх сільських рад».

Наступне питання стало ніби логічним продовженням попереднього. Йшлося про діяльність органів поліції щодо дотримання режиму роботи розважальних закладів району у вечірній час та дотримання законодавства щодо продажу алкогольних напоїв неповнолітнім. Доповідав начальник Березнегуватського відділення Снігурівського відділу ГУ Національної поліції України в Миколаївській області ___Березка.
В ході обговорення було заслухано думки усіх присутніх. Вже вкотре порушувала питання надто близького розташування розважального закладу біля школи Г.Д. Рудчик, Р.О. Богуш наполягала на необхідності й доцільності проведення спільних рейдів по перевірці дотримання законодавства, Є.В. Трубніков стверджував, що у Маліївці неповнолітнім спиртне не продають, а О.І. Чембура констатувала втішний факт – у Новоочаківській школі жоден підліток не курить.
Емоційним та напруженим, проте конструктивним і діловим було обговорення. Зрештою, було прийнято рекомендації. Перший пункт – рекомендувати підприємцям всіх форм власності дотримуватись Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» щодо продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім.
Слід зазначити, що за подібні дії передбачена адміністративна відповідальність та до суб’єкта господарювання застосовується штраф. Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності і також сплачує штраф. Водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.
Проте це лякає далеко не всіх, а діти тим часом продовжують потрапляти до пазурів тютюнової залежності.

До речі, у нас чомусь відповідальність за дитяче куріння намагаються перекласти на вчителів та на адміністрації шкіл, хоча у їхню компетенцію не входить контролювати, чим займаються учні після уроків. Батькам же іноді просто й не приходить у голову, що діти курять, адже ховатись молодь уміє професійно… Не треба забувати й про шкідливий вплив слабоалкогольних напоїв. Вони призначені для того, щоб дитину привчити до вживання алкоголю, узалежнити. А чи всі батьки цікавляться, де їхня дитина увечері проводить час?
У штаті Березнегуватського відділення поліції наразі немає посади інспектора з питань молодіжної превенції (колись «кримінальна міліція у справах дітей»). Нині цими питаннями опікується інспектор, який працює на Снігурівський і Березнегуватський райони. Рівень підліткової злочинності на території нашого району залишається високим, почастішали випадки недбалого, а часом і жорсткого ставлення до дітей. Висновок напрошується такий – не може один співробітник ефективно охопити два райони, потрібна ще одна штатна одиниця в нашому відділенні поліції. Саме про це і йдеться у Зверненні, яке підготували на засіданні постійної комісії для винесення на розгляд чергової сесії районної ради.

Ось такі питання, кожне з яких по-своєму важливе, розглянули депутати. Все ж таки, чи є якісь засоби впливу на «пітєйний» заклад, де пізно вночі гримить музика, змушуючи людей у сусідніх будинках жертвувати комфортом, заради тих, хто тусується до п’яти ранку, а ще цікаво - чи продадуть у Березнегуватому цигарки неповнолітньому? Що ж, це нескладно з’ясувати.скачать dle 12.0
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.