» » В Березнеговатском районе есть село, в котором согревают одинокую старость и заботятся о молодом поколении

В Березнеговатском районе есть село, в котором согревают одинокую старость и заботятся о молодом поколении

Категория: Березнеговатский район / Общество
В Березнеговатском районе есть село, в котором согревают одинокую старость и заботятся о молодом поколении
Маліївка зустрічала гостей, як і заведено - хлібом-сіллю на вишитому рушнику, з піснями й вітаннями. На базі сільської ради тут проводилось виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. Без сумніву, такі наради мають велику користь, адже, як кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Очільники сільських громад таким чином обмінюються досвідом, переймають найкраще в роботі, аналізують і підказують, що і як можна ще краще зробити.

Доїхавши по дорозі (яку дорогою взагалі-то й не назвеш - яма на ямі і ще одна яма), учасники засідання спочатку побували в приміщенні сільської ради - тут екскурсію провів Маліївський сільський голова О.О. Каверін, особливий акцент зробивши на видатній історії цього мальовничого степового села. Відкриваючи пленарне засідання голова районної ради Р.О. Богуш відмітила важливість збереження історичної спадщини, наступності поколінь для розвитку громади.
В Березнеговатском районе есть село, в котором согревают одинокую старость и заботятся о молодом поколении

В порядку денному наради - більше п'яти питань. Одне з них - про досвід роботи Маліївської сільської ради у вирішенні питань соціального захисту населення. Як виконується програма "Турбота", яка і є підґрунтям соціальної захищеності мешканців сільської ради, інформувала соціальний працівник О.К. Степанова.

Важливу роль відіграють органи місцевого самоврядування у вирішенні соціальних питань - про це йшлося у виступі начальника УСЗН РДА З.І. Семенчук. На часі - субсидії. Ця тема майже у всіх на вустах, до того ж, питань у людей багато, Зоя Іванівна роз'яснювала всі нюанси призначення цієї допомоги. Не оминули увагою й соціальну підтримку воїнів - учасників антитерористичної операції. Говорили на засіданні й про дітей, точніше про тих, які залишились без батьківського піклування. Якщо є загроза здоров'ю дитини - негайно повідомляйте про це службу у справах дітей РДА.
В Березнеговатском районе есть село, в котором согревают одинокую старость и заботятся о молодом поколении

Як вирішуються соціальні питання в Новосевастопольській сільській раді поділилася сільський голова Н.М. Лазів. Після обговорення вирушили подивитися, де ж у Маліївці культурно проводять час, бо тривалий термін у цьому селі не було закладу культури. Тепер приміщення є (колись тут був магазин), відремонтоване, з глядацькою залою, невеличкою сценою. Що ж, маліївцям за турботу про галузь "Культура" - п'ять балів (за п'ятибальною шкалою). Потім попрямували до відділення стаціонарного догляду (у народі його називають "будинок престарілих").

Щоб старість не була одинокою

Старість - це не найкраща пора нашого життя, особливо, коли вона одинока, безпомічна, безпорадна, з цілими "букетом" хвороб. Це дуже страшно. Ставлення суспільства до людей похилого віку - це лакмусовий папірець, який відображає людяність і моральність цього суспільства. Адже старенькі, які доживають свого віку, це такі ж люди, як і інші. Просто вони вичерпали свій життєвий ресурс. Вони віддали його заради продовження життя, віддали свою енергію, розум, знання, досвід. За це їм велика вдячність і повага. Спасибі, держава подбала про одиноку старість. Створені такі відділення для престарілих. Це дещо рятує цю непросту ситуацію, щоправда, не завжди.

Завідуюча Маліївським відділенням стаціонарного догляду Г.Ф. Тенетюк розповіла гостям про те, як живе цей прихисток для стареньких, відкритий у жовтні 2000 року. Тут тепло, є всі умови, чотириразове харчування, у кімнатах по два-три ліжка, є шафи, тумбочки, обладнана кімната відпочинку, надаються медичні послуги… Відділення розраховане на 25 ліжкомісць. Працівники заготовили чималий запас консервації та овочів. До того ж, за останні чотири роки тут зроблено ремонт, замінено вікна, дах. За словами завідуючої, у відділенні умови наближені до домашніх, атмосфера тепла і дружня.

Для дітвори - затишок і комфорт

Школа й дитсадок теж справили гарне враження. Безліч кімнатних квітів, гарне художнє оформлення стін, сучасні затишні класи - все це свідчення турботи про підростаюче покоління. І про корисне харчування дітей тут піклуються - заготовили овочі, фрукти… А в дитсадку з гордістю показали спортзал, облаштований для малечі, є ще й музичний куточок. Територія дитсадка - свідчення справді господарського ставлення до своєї роботи: доглянуто, охайно, ще й садок молоденький висадили. Колись нинішні вихованці приводитимуть сюди своїх дітей, які ласуватимуть черешнями з цих дерев. До речі, гарна традиція у цьому дошкільному закладі - фото всіх поколінь вихованців у них на видному місці.

Загалом висновок такий - у цій громаді знають, що домівка не закінчується власною хвірткою. І результат є, та працювати, звичайно, ще є над чим.

Підсумки наради підбила голова районної ради Р.О. Богуш, закликаючи сільських голів до подальшої співпраці. Також подякувала усім присутнім за участь у виїзному засіданні координаційної ради.
скачать dle 12.0
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.