» » Директор Березнеговатского центра занятости рассказал про то, как они работаю для людей

Директор Березнеговатского центра занятости рассказал про то, как они работаю для людей

Категория: Березнеговатский район / Общество
Директор Березнеговатского центра занятости рассказал про то, как они работаю для людей
Праця людини – найбільша цінність держави, рушійна сила її поступу. Тому головна мета служби зайнятості – щоб кожен українець мав достойну роботу з гідною заробітною платою, а кожен роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни. Реалізація відповідальних складних завдань сьогодення вимагає від кожного працівника служби зайнятості значних зусиль, наполегливої роботи, творчого підходу , чуйності та людяності для соціальної підтримки незайнятих громадян.

Служба зайнятості – це сервісна установа, яка виконує вкрай важливу соціальну функцію, допомагаючи людям. Ми завжди готові до співпраці.

З 1 січня 2013 року Державна служба зайнятості працює за новим Законом України «Про зайнятість населення», який відповідає сучасності та втілює передові практики європейських країн.

Тепер у Служби є дієві стимули як для працевлаштування безробітних, так і для створення нових робочих місць . Сьогодні ми можемо говорити про певні позитивні зрушення на ринку праці.

З початку року за сприяння районного центру зайнятості комплекс соціальних послуг отримали 1850 осіб. Завдяки тісній співпраці з роботодавцями в службі зайнятості створено базу вакансій. За 11 місяців у банку даних налічувалось 687 вакансій. Працевлаштовані за цей час за направленням центру зайнятості 685 осіб.

Наразі значна кількість підприємств має потребу у висококваліфікованих працівниках, які володіють сучасними технологіями. Найбільшим попитом на ринку праці користуються професії, пов”язані з наявністю високого рівня кваліфікації. Тому ми перейшли до навчання під замовлення роботодавців, що значно підвищує рівень їх працевлаштування. Так, з початку року 235 безробітних мали змогу підвищити свою кваліфікацію. З них 161 особа – на замовлення роботодавців. Рівень працевлаштування після навчання склав 100 відсотків.

Не секрет, що людям старше 45 років важко знайти для себе нову роботу. Допомогти їм у цьому покликана нова норма Закону, що передбачає можливість безкоштовного отримання нової освіти або підвищення кваліфікації шляхом отримання ваучера. Навчання за ваучером дасть змогу підтримати конкурентоспроможність на ринку праці. Приємно відзначити, що протягом року 1 особа скористались цією новацією.

Ще хотілось би відмітити зростання підприємницької активності населення. Сьогодні кожна людина може звернутись до служби зайнятості та скористатися повним спектром безкоштовних консультацій для відкриття власної справи (як зареєструватися підприємцем, отримати ліцензії, сертифікати, працювати з податковою, відкрити рахунок у банку тощо). А от зареєстрованим безробітним ще й допомогти фінансово, надавши одноразово всю суму допомоги по безробіттю для відкриття власної справи. У 2016 році отримали консультації з питань підприємництва 38 осіб, переважно фізичні особи-підприємці , 6 безробітних організували власний бізнес.
Розвиток малого бізнесу – справа дуже перспективна для країни, бо в цій сфері легше створювати робочі місця.

Не чекаючи відповідних змін, служба зайнятості вже реформується та покращує свої сервіси. Зокрема, освоює нові сучасні технології- відеорезюме, відеопрезентації вакансій, он-лайн співбесіда, комунікація з безробітними через соціальні мережі, тощо.

Сьогодні клієнт служби зайнятості №1 – роботодавець. Ми надаємо роботодавцям широкий спектр послуг щодо підбору персоналу абсолютно безкоштовно.
Згідно нового Закону України «Про зайнятість населення », роботодавці, які працевлаштовують безробітних на новостворені робочі місця, мають можливість отримувати компенсацію витрат, пов”язаних зі сплатою єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування. 5 роботодавців Березнегуватщини вже скористались таким правом.
Важко переоцінити такий вид соціальних послуг, як організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. Це, хоча і тимчасова, а зайнятість, і матеріальне забезпечення, і стаж, і спосіб самопрезентації роботодавцю. Тому вони такі популярні серед безробітних та затребувані серед роботодавців. За січень-листопад 2016 року участь в громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли 301 особа.
Окрема увага служби зайнятості приділена працевлаштуванню демобілізованих учасників АТО. Це та категорія людей, яка потребує особливої уваги та допомоги в адаптації до умов мирного життя та інтеграції на ринку праці. У звітному періоді перебували на обліку в Березнегуватському РЦЗ 145 демобілізованих учасника АТО. З них, працевлаштовані за сприяння служби зайнятості 31 особа, 1 – відкрив власну справу.

В рамках реформи служба зайнятості пішла на серйозну реоганізацію структури – планується зменшення (майже на 40% ) адміністративно-господарського персоналу базових центрів зайнятості. Ці функції будуть передані до обласних центрів, що дозволить суттєво зменшити документообіг. Разом з тим, буде збільшено кількість фахівців, які безпосередньо надають послуги населенню та роботодавцям. Це дозволить покращити якість надання таких послуг. Також, для мінімізації адміністративного навантаження, базові центри зайнятості втратять статус юридичних осіб. Замість них будуть створені філії.

Коли відповідні законодавчі зміни набудуть чинності, процес впровадження позитивних змін у роботі служби зайнятості буде йти набагато швидше.

Ми покращуємо свої сервіси і переходимо на абсолютно нові принципи роботи. Це стосується як обслуговування клієнтів, так і внутрішньої організації праці. Зокрема, всі закупівлі в центрах зайнятості (як товарів, так і послуг) відбуваються відкрито – через систему «Прозоро».

Отже, ринок праці швидко змінюється, осучаснюється, висуває інші стандарти, тож бажаю і шукачам роботи і роботодавцям йти в ногу з часом, завжди досягати своєї мети, а спеціалісти районної служби зайнятості завжди готові підтримати та допомогти кожному.


Д. Делібалтов, директор
Березнегуватського районного
центру зайнятості
скачать dle 12.0
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.