Як діяти під час телефонної розмови з шахраєм - поради поліцейських

Категорія: Актуальне | 09-01-2023

Шахрайство – один із найрозповсюдженіших видів серед злочинів проти власності. Правоохоронці постійно нагадують найпоширеніші схеми шахрайства та правила, які допоможуть розпізнати зловмисників й уберегтися від наслідків протиправних дій, але довірливі громадяни продовжують потрапляти у пастки шахраїв.

Тому поліцейські радять як діяти під час телефонної розмови з аферистом.

Схема "Родич потрапив у біду"

Постарайтеся заспокоїтися і не панікувати, передзвоніть родичеві, про якого йде мова. Інколи шахраї просять не припиняти розмову і не вимикати телефон, щоб позбавити співрозмовника можливості передзвонити рідним і з'ясувати справжню ситуацію. Тоді попросіть людину, яка вам зателефонувала назвати ім’я вашого рідного, описати його зовнішність і відповісти на питання особистого характеру. Також можна перевірити слова незнайомців, зателефонувавши безпосередньо до своїх родичів та перепитати у них, чи насправді з ними сталася ситуація, про яку стверджують можливі шахраї. Якщо ж до близьких неможливо одразу додзвонитися, тоді потрібно перевірити цю інформацію, звернувшись до працівників поліції. Саме так ви зможете вберегтись від шахраїв.

Схема "Дзвінок від «псевдобанкіра»"

Хоч і не нова, але дуже дієва шахрайська схема. Невідома особа дзвонить і представляється працівником банку. Шахрай повідомляє про спробу несанкціонованого втручання у банківські рахунки жертви, виманює персональні дані громадян, після чого заощадження перераховуються на банківський рахунок злодія. 
Найкращий спосіб вберегтися від шахраїв, передзвонити у банк на офіційний номер або ж особисто відвідати установу.

Пам’ятайте! Потрібно обов’язково перевіряти достовірність інформації перед тим, як вчиняти будь-які дії. Використовуючи основні правила безпеки при телефонному спілкуванні з підозрілими людьми, ви убезпечите себе від грошових втрат.
Якщо ж ви стали жертвою шахраїв, потрібно негайно звернутися у поліцію телефоном 102!

Відділ комунікації поліції Миколаївської області