На Миколаївщині відібрано 38 офіцерів безпеки в закладах освіти

Категорія: Актуальне | 25-01-2024

У межах пілотного проєкту «Офіцери Служби освітньої безпеки» у Миколаївській області визначено 38 поліціянтів, які будуть відповідати за безпеку в навчальних закладах.

«Протягом п'яти місяців вони будуть знаходитися в навчальних закладах, що працюють в очному та змішаному режимах, тобто там, де є діти. На сьогодні це дуже важливий проєкт, через те, що дійсно потрібно створювати безпечне освітнє середовище, адже збільшилася кількість випадків виявлення фактів обігу незаконної зброї та боєприпасів», - повідомила під час пресбрифінгу директорка департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська.

За словами Алли Веліховської, зараз офіцерів безпеки обирали через конкурс серед чинних працівників поліції, згодом їх замінять працівники поліції, яких відберуть на конкурсній основі серед цивільних осіб.

Після завершення реалізації пілотного проєкту та усунення виявлених помилок, буде проведено оцінку результатів та ефективності. Алла Веліховська зазначила, що якщо буде визначено, що проєкт є успішним та відповідає поставленим цілям, його можна буде розглядати для масштабування та повноцінного запуску.

«В офіцерів Служби освітньої безпеки мають бути спеціальні засоби, тобто металошукачі, з часом це будуть спеціальні рамки, школи будуть обладнані тривожними кнопками. Більшість освітніх закладів Первомайського та Вознесенського районів вже обладнані тривожними кнопками та відеоспостереженням», - наголосила вона.

Нагадаємо, що проєкт «Офіцери Служби освітньої безпеки» реалізується за ініціативи керівництва держави та за участі МВС України, Міністерство освіти і науки України, Національна поліція України.