Укрупнення громад після закінчення війни – неминуче

Категорія: Актуальне | 15-04-2024

По завершенню війни Росії проти України на громади очікує укрупнення. Про це під час Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України повідомив народний депутат Віталій Безгін.

«Чи зараз на часі говорити про повсюдне укрупнення громад? Не зовсім так. Чи буде у нас точкове укрупнення після завершення війни — це неминуче. І це, перш за все, стосується територій, які зазнали ураження внаслідок бойових дій, які були окуповані, які знелюднюються», — зазначив нардеп.

Віталій Безгін також звернув увагу, що під укрупнення можуть потрапити громади у відносно безпечних прифронтових областях.

Причинами укрупнення є, зокрема, демографічна ситуація в окремих громадах, виїзд людей на більш безпечні території, а також спрямування інвестицій.

«Наприклад, ситуація зі школами. Діти з Харківщини переїздять на, умовно, Львівщину і продовжують навчання там. Тому цілком логічно, що інвестиції ідуть на Львівщину, яка має потребу у цих коштах. Тоді як громади Харківщини отримують значно менше коштів», – зазначив Віталій Безгін.