«Ваш родич у біді - потрібна допомога»: поради від поліції як не стати жертвою шахраїв

Категорія: Актуальне | 19-04-2024

Ця схема одна із найпоширеніших видів шахрайства, на гачок якого найчастіше потрапляють люди старшого віку.

Вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого.

Шахраї дзвонять на мобільний і починають словесну атаку.

Розпитують, чи є син/дочка (чоловік, онук), якщо відповідь позитивна, то «голос» представляється лікарем чи працівником правоохоронного органу й повідомляє, що ваш "родич" потрапив у біду, наприклад, у ДТП, і швидко потрібні гроші на операцію тощо.

Якщо людина нервує та підтримує бесіду, зловмисник тріумфує - жертва «на гачку». Аферисти не дають жертві вийти зі стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти "родичеві" і слухняно виконують поради «доброго» посередника. Зазвичай шахраї просять не припиняти розмову і не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити рідним і з'ясувати справжню картину. А інколи міняють голос і представляються родичами.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, поліцейські Миколаївщини радять – якщо вам телефонують невідомі та вимагають гроші, дотримуйтеся наступного алгоритму дій:

-насамперед, не панікуйте, а спокійно з’ясуйте, в якому саме відділенні поліції чи в якій саме лікарні перебуває ваш родич, уточніть його ім’я та по батькові чи дату народження – як правило, вже на цьому етапі шахраї розуміють, що їх викрито, адже такою інформацією вони не володіють;

-не повідомляйте співрозмовнику жодної інформації про себе чи родичів – не називайте імен, не вказуйте свою адресу проживання;

-якнайшвидше перевірте отриману інформацію, зателефонувавши безпосередньо людині, про яку йдеться;

-у жодному разі не перераховуйте і не передавайте кошти невідомим особам.

Шановні громадяни, пам’ятайте головне правило - будь-яку інформацію, яку ви отримуєте від невідомих співбесідників, потрібно обов’язково перевіряти!

Якщо відносно вас скоєно злочин, одразу зверніться до найближчого територіального відділення поліції або телефонуйте на спецлінію 102.

Відділ комунікації поліції Миколаївської області