На Миколаївщині фіксується зріст пожеж на відкритих територіях

Категорія: Актуальне | 10-06-2024

Кожного дня фіксуємо збільшення кількості займань на відкритих територіях. Порівняно з минулим роком зріст на 103 % (427 пожеж на противагу 210 у 2023 році). Необережне поводження з вогнем (279), підпали (108), легковажність на додачу до пекучого сонця та південного степового вітру серед основних факторів.

Протягом 9 червня рятувальники сім разів залучались до гасіння пожеж на відкритих територіях області. Вогонь швидко ширився сухою травою, чагарниками, тож цього разу площа склала понад 9 га.

В літній сезон під загрозу потрапляє не лише звичайний сухостій, а й хвойні ліси, поля із зерновими культурами. Так, вчора під час гасіння однієї з таких пожеж у с. Лагодівка Казанківської територіальної громади вогнеборцям вдалось не допустити перекидання вогню на ячмінь площею 20 га. Варто зазначити, що на тому ж самому полі за день до цього рятувальникам також вдалось загасити вогонь, але зернові культури тоді зачепило на площі 1,5 га.

Загалом працювало 24 вогнеборці, 6 одиниць техніки ДСНС, відділення місцевої пожежної охорони “Миколаївка”, “Первомайське”. В Березанському районі двічі залучались два трактори з бочками для доставлення води від фермерського господарства “Лана Голд” та ТОВ “Південь Агро Прайд”.

Звертаємось до жителів Миколаївщини, не допускайте подібні випадки та пильнуйте ситуацію у своєму населеному пункті. У такий складний час, в умовах воєнного стану, спалювати суху траву – це ЗЛОЧИН!».