Завдяки СБУ 14 років тюрми отримала соратниця Азарова, яка готувала антиукраїнські виступи для постпреда рф при ООН

Категорія: Актуальне | 14-12-2024

За доказовою базою Служби безпеки до тюремного ув’язнення засуджено агентку фсб, яка входила до близького оточення експрем’єра Миколи Азарова та займалася підривною діяльністю в Україні «під прикриттям» очільниці однієї із громадських організацій.

СБУ затримала її у березні 2022 року у Києві.

За даними слідства, фігурантка готувала тези промови постійного представника рф при ООН для 11-ї сесії Генеральної Асамблеї, що проходила у перші дні повномасштабного вторгнення росії.

Тоді постпред країни-агресора використав офіційний лист очільниці ГО для дискредитації України на міжнародній арені та виправдовування збройної агресії рф.

За матеріалами контррозвідки та слідчих СБУ суд визнав зловмисницю винною за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) та призначив їй 14 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Під час розслідування встановлено, що крім підготовки антиукраїнських заяв у міжнародних інстанціях зрадниця готувала для окупантів «звіти» щодо суспільно-політичної ситуації в Україні.

Також зрадниця виступала в ефірах заборонених телеканалів Віктора Медведчука, де поширювала кремлівські наративи нібито від імені «громадського активу» України.

При обшуках у зловмисниці вилучено мобільні телефони та флеш-накопичувачі, які вона використовувала у підривній діяльності на користь рф.

Досудове розслідування проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.