«Е-малятко»: зарегистрировать рождение ребенка можно будет онлайн

Категория: Актуальное
«Е-малятко»: зарегистрировать рождение ребенка можно будет онлайн
В Україні розробили нову законодавчу ініціативу, яка спрощує процедуру реєстрації новонароджених - закон дасть можливість батькам замовити пакет послуг за принципом «єдиного вікна» без необхідності заповнювати реєстраційні форми, проводити оплату чи відвідувати установи.

Про це нам повідомили в Головному територіальному управлінні юстиції у Миколаївській області.

Пакет сервісів під умовною назвою «Електронне малятко» — це:
- державна реєстрація народження дитини;
- реєстрація місця проживання малюка;
- визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;
- призначення допомоги при народженні дитини;
- реєстрація новонародженого в електронній системі охорони здоров’я;
- реєстрація дитини у реєстрі платників податків;
- визначення належності дитини до громадянства України;
- присвоєння дитині унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
- видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

Таку заяву можна подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров’я та через ЦНАПи, які долучаються до цього проекту. Батьки можуть подати заявку в електронному вигляді.

«Батьки також зможуть подати заявку в електронному вигляді. Система працюватиме дуже просто: батьки через електронний кабінет в себе вдома ідентифікують свою особу електронним ключем та подають одну заявку, в якій вказано ім’я дитини, а також ті послуги, які вони хочуть отримати. Заявку опрацьовують відповідні державні органи, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи, витрачаючи час на черги», - відзначив очільник Миколаївської юстиції Роман Возняк.

Нагадаємо, що наразі за спрощеною процедурою в пологовому будинку можна отримати свідоцтво про народження дитини, а також отримати документ про реєстрацію місця проживання новонародженого. На Миколаївщині свідоцтво безпосередньо в медичному закладі отримують майже 90% малюків.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.