Перейшли за фейковим посиланням про виплату соцдопомоги - поліцейські встановлюють шахраїв, які ошукали мешканців Арбузинської громади

Категорія: Арбузинска | 13-12-2023

Заощадження із банківських рахунків потерпілих зникли після того, як вони перешли за посиланням про нібито виплату грошової допомоги. За фактом шахрайства слідчі відкрили кримінальне провадження.

До відділення поліції № 1 Первомайського райвідділу звернулось троє мешканців Арбузинської громади з повідомленням про те, що стали жертвами шахраїв.

Зі слів двох заявниць 31 та 63 років і 53-річного заявника, в одній із соціальних мереж вони побачили оголошення про можливість отримання грошової допомоги. Перейшовши за посиланням про нібито нарахування соціальних виплат, заявники власноруч внесли персональні дані, в тому числі, і дані банківських карток. Згодом у потерпілих з рахунку зняли майже 38 тисяч гривень.

За вказаним фактом слідчі розпочали кримінальні провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Санкція статті передбачає позбавлення волі до восьми років.

Правоохоронці вкотре нагадують, якщо ви, заповнюючи заявку, дійшли до розділу, де вас просять ввести дані банківської картки – зупиніться і вийдіть із даної вебсторінки, навіть, якщо вона нагадуватиме відомий сайт банку чи іншої установи. Це так званий фішинг - вебресурс, який виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання неіснуючих послуг.

Пам’ятайте, брати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, потрібно лише з офіційних джерел, не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.

Якщо ж ви все-таки стали жертвою зловмисників, негайно телефонуйте 102.

Первомайське районне управління поліції