21 листопада Вшанування пам'яті полеглих за гідність і свободу України

Категорія: Березанка
21 листопада вся українська спільнота відзначає День Гідності і Свободи – у день початку подій, які стали для нашої країни історичними: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року.

До Дня Гідності і Свободи очільник Березанської громади Валерій Хоміцький і представники керівного апарату селищної ради поклали живі квіти біля пам’ятного знаку «Україна навіки» в центрі Березанки та хвилиною мовчання вшанували пам'ять усіх, хто поклав свої життя за гідність і свободу кожного громадянина європейської держави, ім’я якій Україна.

21 листопада Вшанування пам'яті полеглих за гідність і свободу України


Коли ми говоримо про Помаранчеву революцію та Революцію Гідності – ми говоримо про акти боротьби за українську державність, за права людини і людську гідність. І це не лише частина нашої короткої 30-річної історії, пов’язаної з відновленням незалежності. Це продовження великої столітньої історії, коли українці боролися за свою державність, це один процес боротьби за цінності, які роблять нас демократичною, цивілізованою, політичною нацією.

Революція Гідності 2013-2014 років – це протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто її не має і навіть не розуміє, що це означає. Тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне. Незважаючи на страх, навіть страх померти.

Україна бачила гідність в очах жінок, які відправляли своїх чоловіків і синів на Майдан. Гідність в очах волонтерів, медиків, священнослужителів, артистів, робітників заводів, кожен з яких на своєму місці робив у се можливе для збереження і відвойовування миру.

Увесь світ бачив гідність в очах молодих хлопців, які у пластикових касках, прикриваючись дерев’яними щитами, захищали барикади на Інститутській, Європейській, Прорізній. Світ бачив гідність українського офіцера, котрий беззбройний ішов на озброєних окупантів, гідність журналістів і операторів на Майдані.

Тож єднаймося та разом йдемо до миру та процвітання нашої неньки-України!

Слава Україні! Героям слава!