На Вознесенщині завдяки прокуратурі в комунальну власність громади повернуто землі сільськогосподарського призначення

Категорія: Еланец | 13-10-2023

Вознесенська окружна прокуратура Миколаївської області забезпечено виконання рішень Єланецького районного суду, якими витребувано у фізичних осіб із незаконного володіння 6 га земель сільськогосподарського призначення.

Підставою для звернення до суду з позовами стали встановлені прокуратурою факти повторного отримання особами у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Так, прокурорами установлено, що окремі громадяни отримавши в межах норм безоплатної приватизації від держави земельну ділянку площею 2 га для ведення особистого селянського господарства, знов звернулись до держави для безоплатного отримання ще однієї ділянки, що прямо заборонено законодавством.

У свою чергу, Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області такі заяви належним чином не перевіряло та приймало незаконні рішення про передачу земель у приватну власність.

На виконання рішень суду земельні ділянки повернуті Єланецькій селищній раді Вознесенського району. Також, до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно внесено відомості про право власності селищної ради на вказані земельні ділянки.

Завдяки прокуратурі право власності територіальної громади на вказані земельні ділянки сільськогосподарського призначення поновлено.