Долучилися до українських народних традицій в Южноукраїнській громаді

Категорія: Южноукраинск

В нашій громаді, як і всюди в Україні, вже стало доброю традицією занурюватися в ополонку на Водохреще заради оздоровлення та очищення душі й тіла. Нинішнього року з ополонкою не вийшло – температура повітря б’є всі рекорди, сьогодні не по-зимовому теплий день. Та вже з шостої ранку на міському пляжі було людно. Багато хто хотів встигнути поринути у холодну воду перед роботою. За сміливцями спостерігали працівники рятувального поста, 1-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України в Миколаївській області та волонтери-рятувальники Южноукраїнського осередку Мальтійської служби допомоги, готові до будь-яких ситуацій.

До восьмої години ранку у води Південного Бугу занурилося близько ста южноукраїнців різного віку, потім бажаючих купатися трохи поменшало. Рятувальники, що чергують на пляжі 19 січня декілька років поспіль, зауважили, що в цілому кількість людей, що наважилися сьогодні на холодні процедури, значно нижча, ніж у 2022-му.

В народі існує повір’я, що вода, набрана 19 січня, має лікувальні властивості, які зберігаються весь рік, тому багато хто приходе до водойм також за цілющою водою. Сьогодні до 18:00 у южноукраїнців ще є можливість долучитися до українських народних традицій.