За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації перед судом постануть два жителя міста Южноукраїнська

Категорія: Южноукраинск

Прокурор Южноукраїнського відділу Вознесенська окружна прокуратура Миколаївської області затвердив та скерував до суду обвинувальні акти стосовно двох мешканців міста Южноукраїнська віком 35 та 38 років за фактом ухилення від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 КК України).

За даними слідства, обвинувачені, будучи військовозобов’язаними, визнані придатними до військової служби за мобілізацією, за відсутності підстав на відстрочку від військової служби під час мобілізації, в лютому - березні 2023 року двічі відмовлялися отримувати повістки на відправку до військових частин та умисно не прибули до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, внаслідок чого порушили процес комплектування Збройних Сил України під час мобілізації.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.