Казанківська громада стала частиною всесвітньої мережі громадського моніторингу якості повітря

Категорія: Казанка | 10-08-2023

Станції моніторингу якості повітря, надані громадською організацією «SaveDnipro», відповідно до Програми підтримки територіальних громад “Робота з екологічними даними громади: створення, моніторинг, аналітика, інформування” та встановлені у визначених місцях почали працювати!

Показники, які вимірюють станції SaveEcoSensor 3.0 - пил фракцій PM2.5 та PM10, мкг/м³; температуру, °C; відносну вологість, %; атмосферний тиск, гПа; HECA – показники по камері підігріву: температура, °C та відносна вологість, %.

Дрібнодисперсний пил фракцій РМ2.5 та РМ10, який з’являється в результаті процесу горіння, є однією з найбільш шкідливих форм забруднення повітря. Він здатний проникати глибоко в легені, кровотік та мозок, викликаючи проблеми зі здоров’ям, включаючи серцеві напади, захворювання дихальних шляхів та передчасну смерть.

Рівень забруднення атмосферного повітря за адресою: вулиця Миру, 208 у смт Казанка можна моніторити за посиланням: https://www.saveecobot.com/station/20061

Рівень забруднення атмосферного повітря за адресою: вулиця Героїв УПА, 37 у селі Миколаївка можна моніторити за посиланням: https://www.saveecobot.com/station/22014

Прилад, підключений до мережі, проводить вимірювання кожні 145 секунд та відправляє дані напряму до онлайн-ресурсів. Система SaveEcoBot (посилання: https://www.saveecobot.com), складається з інтерактивної мапи та чат-бота. Можна додати бота в Telegram, Facebook чи Viber.

Будь-хто може ними користуватися, за умови активного посилання https://www.saveecobot.com/maps.

Казанківська громада щиро вдячна ГО «SaveDnipro» за надання можливості громадянам бути обізнаними щодо якості повітря! Тож всі бажаючі долучайтеся до моніторингу, бережіть екологію, власне життя та здоров’я. Разом до перемоги!