У Кривоозерській громаді ювенали поліції навчали школярів як захиститись від цькувань та булінгу

Категорія: Кривое Озеро | 09-05-2024

Що таке булінг, які характерні риси його прояву, рекомендації як уникати булінгу і не стати його жертвою та що робити, якщо все ж у школі таке відбувається - про все це розповіли ювенальні інспектори Первомайського райвідділу поліції учням Березківського мистецького ліцею.

Спілкуючись із школярами, поліцейські пояснили, що булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини. Булінг супроводжується постійним фізичним або психологічним впливом. Поліцейські зауважили, що не можна закривати очі навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися із ситуацією можна лише спільними зусиллями, якщо вчасно звернути на неї увагу.

Ювенали наголосили, що зараз досить поширеним серед молоді є кібербулінг – новітня форма агресії з використанням інформаційно-комунікаційних засобів. Видів кібербулінгу досить багато – це наклеп, різноманітні нападки, образи, перепалки тощо. Одним із різновидів булінгу є хепі-слепінг – це реальні напади на жертву, які знімаються на відео для подальшого розміщення і поширення в інтернеті, соціальних мережах та мессенджерах.

- Передусім не слід замовчувати ситуацію, розкажіть про це батькам, вчителям, шкільному психологу або зверніться до поліції на спецлінію 102. Не піддавайтеся на провокації і образи, відсутність відповідної реакції жертви призведе до того, що булер втратить до неї інтерес, – радила ювенальний інспектор поліції Аліна Бєлохвост.

Також правоохоронці наголосили, що за булінг законом передбачена відповідальність. За вчинення насильницьких дій малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років відповідальність нестимуть батьки кривдника.

Первомайський районний відділ поліції