Відбулася зустріч керівництва Миколаївської ОВА з представниками Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні та делегацією Королівства Швеція

Категорія: Николаев

У понеділок, 16 січня, заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Олександр Трайтлі провів зустріч з представництвом Всесвітньої продовольчої програми Організації Об‘єднаних Націй в Україні та делегацією Королівства Швеція.

Були присутні директор ВПП ООН в Україні Метью Голлінгворт, голова Представницького офісу ВПП ООН в м. Одеса Джалал Шах, старший програмний спеціаліст, ВПП Тетяна Вецкур, керівник Департаменту політики ООН, врегулювання конфліктів та гуманітарної діяльності Міністерства закордонних справ Швеції Карл Скау, співробітниця Міністерства закордонних справ Швеції Луїза Стенфорс Ейдруп та директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОВА Оксана Єльчієва, директор департаменту економічного розвитку та регіональної політики Миколаївської ОВА Олександр Корольов та позаштатний радник першого заступника начальника Миколаївської ОВА Дмитро Тарасенко.

Під час зустрічі підбили підсумки діяльності ВПП ООН на території Миколаївської області та обговорили питання допомоги регіону від Швеції й окреслили подальші плани.

Було підсумовано, що якщо у 2022 році для області надавалася більш екстрена продовольча допомога, то наразі йде мова про необхідність відновлення економіки, діяльності бізнесу, надання грошової допомоги, яка буде цілеспрямована на тих, хто внаслідок збройної агресії рф втратив роботу, в кого було зруйновано/пошкоджено житло тощо.

З приводу відновлення економіки було зазначено, що основним питанням є відродження в регіоні агронапрямку, у тому числі шляхом розмінування територій. Також обговорили можливість придбання шкільних автобусів, пожежних машин, спецтехніки для громад області.
Окрім цього, Олександр Трайтлі звернув увагу присутніх на необхідність відновлення/будівництво дитячих садків, шкіл, медичних закладів в регіоні.

Плюс до всього, було підняте важливе питання щодо сприяння залучення інвесторів зі Швеції.

«Нам імпонує те, що в Миколаївській області розуміють, що потрібно робити й в якому напрямку рухатися. Хочу розповісти, що напередодні різдвяних свят у Швеції було проведено опитування щодо продовження нашої підтримки України й 97 % людей відповіли позитивно», - сказав Карл Скау.

Він наголосив, що підтримка України й, зокрема, Миколаївської області не буде припинятися й вони зацікавлені в тому, щоб Україна була незалежною та відновила все втрачене.

У свою чергу, Олександр Трайтлі подякував всім за надану допомогу й зазначив, що Миколаївська область робитиме все можливе аби співпраця залишалася й надалі такою ефективною.