Состоялось первое заседание рабочей группы по разработке Стратегического плана развития сети учреждений профессионального образования Николаевщины

Категория: Николаев
Состоялось первое заседание рабочей группы по разработке Стратегического плана развития сети учреждений профессионального образования Николаевщины
У п’ятницю, 17 липня, заступники голови ОДА Тетяна Стахевич та Олександр Трайтлі, представники структурних підрозділів облдержадміністрації та Миколаївської міської ради, закладів професійної (професійно-технічної) освіти, провідних підприємств області взяли участь у першому засіданні робочої групи з розробки проєкту Стратегічного плану розвитку мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти Миколаївської області на 2021-2027 роки у рамках програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».

Зазначимо, що стратегія розробляється для підвищення ефективності управління регіональними мережами закладів професійної освіти.

На початку зустрічі Олександр Трайтлі звернувся з вітальним словом до присутніх та побажав плідної праці. Він зазначив, що потреба економіки у конкурентоспроможних на ринку праці фахівцях, впровадження сучасних технологій в освітній процес засвідчують про необхідність формування оптимальної мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти, тому розроблення стратегічного плану розвитку мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти Миколаївської області сприятиме покращенню якості професійної освіти та збільшенню її відповідності потребам ринку праці.

Під час засідання учасники робочої групи розглянули результати стратегічного аналізу системи професійної освіти Миколаївщини, визначили сильні та слабкі сторони, можливості та загрози для системи професійної освіти області.

Зокрема, сильними сторонами є: Миколаївська міська рада розуміє потреби системи ПТО та підтримує в частині затвердження регіонального замовлення, в структурі здобувачів освіти частина ЗПТО та ЗФПО суттєво вища ніж в середньому по Україні, представники ЗПТО регіону здобувають призові місця на всеукраїнських конкурсах перукарів та продавців тощо.

Слабкі сторони- застаріла матеріально-технічна база по окремим закладам/професіям с/г та промисловості.

Окреслено загрози для системи професійної освіти області, серед яких : значна частина роботодавців не зацікавлені у співпраці з ЗПТО (закладами професійно-технічної освіти) та слабкий імідж професійно-технічної освіти в суспільстві тощо.

Враховуючи тенденції економічного розвитку в області та його кадровий потенціал, у ході обговорення Стратегічного плану розвитку мережі закладів професійної (професійно-технічної) освіти окреслено можливості та загрози для системи професійної освіти.

За результатами засідання було визначенно стратегічні цілі для подальшого розвитку та вдосконалення професійної (професійно-технічної) освіти на Миколаївщині.
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.