У Миколаєві кілька охоронних фірм намагалися обдурити державні установи

Категорія: Николаев / Важное
18 квітня 2023 року Адміністративна колегія Південного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала антиконкурентними узгодженими діями поведінку ПП «Сова», ПП «Сова-1», ПП «Сова-2» та ПП «ОСТАМ-МИК» під час їхньої участі у 14 закупівлях охоронних послуг та послуг із забезпечення персоналом на Миколаївщині, замовниками яких виступали: Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, Миколаївський обласний центр зайнятості, АТ «Укрпошта» в особі Миколаївської дирекції та інші державні установи та комунальні підприємства.

Очікувана вартість закупівель – 7 976 823,20 грн.

Зібраними доказами у справі доведено, що згадані компанії погоджували свої дії під час торгів чим усунули обов’язкову змагальність у закупівлях. Зокрема, відповідачі перебували у сталих господарських відносинах, спільно використовували об’єкти нерухомості та транспортні засоби, користувалися однією ІР-адресою, синхронно діяли під час торгів тощо.

З огляду на ці та інші виявлені факти, Адміністративна колегія Південного МТВ визнала дії відповідачів порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченими пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції». За ці порушення компанії оштрафовано на загальну суму 1 354 439 грн.

Нагадаємо, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.