СБУ затримала у Миколаєві інформаторку «ручного» блогера фсб, який коригував повітряні удари по Україні

Категорія: Миколаїв / Важливе | 01-08-2023

Служба безпеки затримала у Миколаєві зрадницю, яка «зливала» до фсб інформацію про наслідки російських повітряних ударів по об'єктам критичної інфраструктури регіону.

Про це повідомляє Управління СБ України в Миколаївській області.

Зокрема, вона передала агресору фото та відео з місць ворожих «прильотів» по двох промислових об’єктах на території області, серед яких місцева нафтобаза.

Розвіддані фігурантка переправляла проросійському блогеру Сергію Лебедєву (більш відомого під псевдонімом «Лохматий»), який перебуває у тимчасово окупованому Донецьку і працює на фсб.

В подальшому ворожий пропагандист переправляв отримані відомості до російської спецслужби для підготовки нових та коригування повторних повітряних атак на Миколаївщину.

Крім того, одержані від інформаторки медіафайли він використовував у підготовці замовних сюжетів для міжнародного рупору кремля «РИА Новости».

За даними слідства, зрадницею виявилась місцева підприємниця, яка після початку повномасштабного вторгнення рф неодноразово публікувала антиукраїнські коментарі у різних пабліках країни-агресора.

Згодом вона вийшла на «Лохматого», з яким спілкувалась через спеціально створений ним Телеграм-канал.

Під час обшуку у затриманої вилучено мобільний телефон, який вона використовувала у розвідувально-підривній діяльності на користь рф.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Наразі вона під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисниці загрожує довічне позбавлення волі.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Миколаївській області за процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури.