У Миколаєві обговорили виклики та перспективи розвитку природно-заповідної справи

Категорія: Миколаїв / Общая | 04-07-2025

До Дня працівника природно-заповідної справи у Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького відбувся круглий стіл на тему: «Розвиток природно-заповідної справи на Миколаївщині: виклики та перспективи».

У заході взяли участь представники установ природно-заповідного фонду, органів влади, екологи, науковці, громадськість.

З професійним святом присутніх привітали перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов, перший заступник голови Миколаївської обласної ради Ігор Щербина та начальниця управління екології та природних ресурсів ОВА Олександра Єфименко.

Під час заходу були вручені Почесні грамоти Миколаївської ОВА працівникам, які роблять вагомий внесок у збереження природної спадщини регіону.

«Ваша щоденна робота – це не лише про охорону природи, це про збереження майбутнього. Саме ви стоїте на передовій боротьби за екологічну безпеку. Попри війну, ми не маємо права втратити наші природні багатства – і я дякую кожному з вас за відданість цій справі», – підкреслив Георгій Решетілов.


Учасники круглого столу заслухали звіти про діяльність установ природно-заповідного фонду області – зокрема, Національних природних парків «Бузький Гард» та «Білобережжя Святослава», Регіональних ландшафтних парків «Тилігульський» та «Приінгульський».

Окрема увага була приділена питанню фіксації шкоди, завданої довкіллю внаслідок повномасштабного вторгнення росії, зокрема екосистемам Кінбурнського півострова. Про це доповів Андрій Кузюк, в. о. першого заступника начальника Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.

Також була представлена наукова праця «Хижі птахи Миколаївської області та прилеглих територій», яку презентував Костянтин Редінов, в. о. директора РЛП «Кінбурнська коса».