Ухилявся від призову на військову службу під час мобілізації - мешканцю Миколаївського району повідомлено про підозру

Категорія: Очаков | 13-10-2023

Прокурором Миколаївської окружної прокуратури повідомлено про підозру мешканцю Миколаївського району за фактом ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період (ст. 336 КК України).

За даними слідства, підозрюваному 14.04.2023 в приміщенні районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в вручено бойову повістку про відправку до військової академії сухопутних війська м. Одеса з метою проходження військової служби за мобілізацією.

21.04.2023 чоловік свідомо не прибув до центру комплектування та соціальної підтримки в м. Очакові для відправки до військової академії сухопутних військ, тим самим ухилився від виконання свого конституційного обов’язку та призову на військову службу за мобілізацією, чим порушив вимоги ст. 65 Конституції України, положення Законів України «Про військовий обов’язок та військову службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та вимоги Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022 року.

За вказане кримінальне правопорушення законодавством передбачено покарання у виді позбавлення волі від двох до п’яти років.

Примітка: відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.