Впізнай шахрая: у Первомайській громаді поліцейські навчали місцевих мешканців протидіяти аферистам

Категорія: Первомайск | 09-10-2023

Зазвичай громадяни потрапляють у пастки злочинців, коли купують якийсь товар в інтернеті. Але є й безліч інших варіантів «позбутися» своїх грошей. - Аби мешканці громади добре запам’ятали як протидіяти аферистам, інспектори відділу реагування патрульної поліції Первомайського райвідділу розповідали які шахрайські схеми найпоширеніші.

Особливу увагу правоохоронці приділили роз’яснювальній роботі з громадянами поважного віку. Поліцейські акцентували на тому, що злочинці часто телефонують і повідомляють про потрапляння в біду близької людини, для порятунку якої необхідно терміново перерахувати чи передати кошти. Або представляються службою безпеки банків та повідомляють про так звані проблеми з банківською карткою. Для начебто розв'язання проблеми шахраї виманюють у людей конфіденційну інформацію – номери карток, CVV-коди та інше, і знімають кошти з рахунків громадян.

Шановні мешканці громади, поліцейські Первомайщини радять:

- ніколи й нікому не повідомляйте інформацію про себе та банківські картки та не віддавайте свої заощадження;

- ретельно перевіряйте інформацію, яку повідомляють незнайомці та не кваптеся виконувати їхні вказівки;

- у жодному разі не панікуйте. В першу чергу, необхідно припинити розмову та негайно зателефонувати родичу, який начебто потрапив у біду. В разі підозри шахрайства – одразу зверніться до поліції та надайте максимум інформації про подію;

- якщо у вас просять гроші, негайно припиняйте розмову, це - шахраї. За жодних обставин не перераховуйте та не віддавайте незнайомцям грошові кошти за начебто допомогу.

Спілкуючись з місцевими мешканцями, інспектори поліції роздавали їм інформаційні листівки з порадами як уникнути обману та розміщували профілактичні постери у магазинах.

Якщо ви все таки стали жертвою зловмисників, терміново зверніться до найближчого підрозділу поліції або зателефонуйте на спецлінію 102.

Первомайський районний відділ поліції