СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 22 березня

Категорія: Важливе / Актуальне | 22-03-2024

НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

Ворог здійснив наймасштабнішу атаку на українську енергетику за останній час. Мета - не просто пошкодити, а спробувати знову, як і минулого року, спричинити масштабний збій у роботі енергосистеми країни зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Зокрема, є пошкодження об’єктів у Вінницькій, Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Харківській областях. Внаслідок атаки у цих областях сталися аварійні відключення електроенергії.

Під час атаки на один з об’єктів у Харкові було поранено працівника енергооб’єкта - начальника зміни.

Ситуація на ДніпроГЕС контрольована. Загрози прориву дамби немає. Однак об’єкт зазнав пошкоджень.

Без світла низка шахт на Донеччині та Дніпропетровщині. Під землею - понад 1000 людей. Загрози життю немає.

ГЕНЕРАЦІЯ

Через аварійну зупинку кількох блоків ТЕС та ГЕС є певне зменшення обсягу виробництва електроенергії. Для покриття потреб споживачів задіяно аварійне постачання електроенергії з сусідніх країн - Румунії, Словаччини та Польщі. Також планується комерційний імпорт електроенергії.

Також для стабілізації роботи системи у низці областей (Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Сумський, Харківській, Полтавській, Кіровоградській областях застосовано аварійні відключення). Це тимчасові заходи для з’ясування наслідків атак для подальшого відновлення. У найбільш постраждалих областях триває робота із заживлення об’єктів критичної інфраструктури за тимчасовими схемами та резервним живленням.

ЗАЕС

Через знеструмлення основної лінії Запорізька АЕС живиться від однієї лінії 330 кВ. ЗАЕС знову за крок від блекауту.

Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 15,52 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

Українці, ми - сильні! Світло переможе темряву!