Не мовчати, а звертатись за допомогою: шериф Вільнозапорізької громади навчав громадян протидіяти домашньому насильству

Категорія: Вільнозапорізька отг | 15-03-2024

Домашнє насильство ближче, ніж здається. І зазвичай люди, які це пережили, бояться говорити відверто про свою біду, а насильники не вважають себе злочинцями. А відтак багато людей – жінок, дітей, та чоловіків, – продовжують лишатися мовчазними жертвами знущання інколи від найближчих.

Поліцейський офіцер Олег Іноземцев розповів мешканцям Юрʼївського старостинського округу Вільнозапорізької громади як протидіяти такому небезпечному явищу, чому не можна його ігнорувати та де шукати допомоги. Він зауважив, що насильство не можна терпіти, з ним потрібно боротися, тому за усіма фактами сімейної жорстокості необхідно одразу звертатися за допомогою на спецлінію поліції чи безпосередньо до нього.

Шериф пояснив, що насильство у будь-яких проявах та формах карається законом. За вчинення такого правопорушення передбачена адміністративна відповідальність, а у разі продовження кривдником регулярних сімейних знущань, йому загрожує кримінальна відповідальність.

Під час спілкування із жителями округу правоохоронець роздав їм буклети-пам’ятки з порадами та номерами телефонів, за якими зможуть допомогти тим, хто страждає від агресії в сім’ї.

Шановні громадяни! Якщо ви стали жертвою насильства або вам відома інформація про особу, стосовно якої вчиняється домашнє насильство, - не зволікайте, звертайтеся за номерами телефонів:

- поліція - 102;

- урядова «гаряча лінія» для осіб, які постраждали від домашнього насильства – 15-47 (з мобільного чи стаціонарного телефону);

- Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0-800-500-335; 116-123;

- Безоплатна правова допомога – 0-800-213-103;

- Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді – 0-800-500-225; 116-111.

Баштанський районний відділ поліції