У Вознесенську до пам'ятних заходів долучився й учасник Другої світової війни Георгій Дмитрович Чижевський. Ветерану у березні виповнилося 100 років

Категорія: Вознесенск | 09-05-2024

Міський голова Євгеній Величко разом з мешканцями громади вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни та поклали квіти до пам’ятного знаку.

Під час заходу міський голова Євгеній Величко звернувся до всіх присутніх - "Сьогодні в День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, ми схиляємо голови і віддаємо шану кожному, хто боровся з фашистськими загарбниками за визволення нашої рідної землі, ми згадуємо кожного, хто віддав своє життя за мир і свободу, які ми цінуємо сьогодні. В цей день, ми висловлюємо глибоку вдячність ветеранам, їхнім сім'ям, і всім тим, хто вистояв у ті важкі роки. Ми пам'ятаємо і цінуємо подвиг Героїв минулого та дякуємо нашим воїнам, які сьогодні борються за свободу кожного з нас! Вічна пам'ять жертвам нацизму. Слава Україні та її Героям!"

Також на захід завітав мешканець нашого міста, ветеран Великої Вітчизняної війни Георгій Дмитрович Чижевський, який розповів свої спогади про перемогу над нацизмом і яке особливе значення вона мала для нього.

Георгій Дмитрович, брав участь в боях на Курській дузі, звільняв міста України, Польщі, Німеччини, дійшов до Берліну. Нагороджений: орденами Великої Вітчизняної війни 1-го та 2-го ступеня та 2-ма Орденами Червоної Зірки, медалями: «За звільнення Варшави», «За взяття Берліну», «За перемогу над Німеччиною».

Сьогодні, ми знаємо якою страшною ціною нам дісталась перемога. Ми пам'ятаємо, що в тій жорстокій війні агресора спільними зусиллями зупинили десятки країн і народів. Ми пам'ятаємо, що перемагає той, хто захищає рідну землю. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона є запорукою неминучої перемоги сьогодні.

Вічна пам'ять жертвам нацизму. Вічна слава Героям України!