Прокуратура через суд вимагає повернення у розпорядження держави 30 га сільськогосподарських земель

Категорія: Вознесенск
Прокуратура через суд вимагає повернення у розпорядження держави 30 га сільськогосподарських земель
Вознесенською місцевою прокуратурою виявлені порушення законодавства при використанні земель сільськогосподарського призначення.

Установлено, що двом жителям Вознесенського району надано в оренду земельні ділянки загальною площею понад 30 га вартістю майже 1 млн грн для сінокосіння та випасання худоби.

Однак, у порушення вимог Земельного кодексу України та умов договору оренди землі, вказані громадяни використовують ділянки не за цільовим призначенням, а саме вирощують на них ячмінь та соняшник. Тобто, пасовища фактично використовуються як рілля для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Такі незаконні дії землекористувача призводять до погіршення якості ґрунтів, виснаження земель та до значних втрат бюджетів, оскільки орендна плата за землі зазначеної категорії в 4-5 разів менша, ніж за ріллю.

З метою захисту інтересів держави у сфері земельного законодавства, місцевою прокуратурою до суду пред’явлено два позови про дострокове розірвання договорів оренди землі та повернення у розпорядження державі земель.

За інформацією Вознесенської місцевої прокуратури